Co čtu 6-23

Co čtu 6-23

Červen / 2023
29.6. 2023 Brno

Peter Handke: Lucie v lese s Čímsi. Po Jiráskově ulici jsem chodívala  jak ve snu, nevím, co přesně se tam vždycky stalo, ale když jsem se ocitla dole na Obilňáku, bylo to pryč. Tentokrát to bylo jiné, cosi z genia loci se nenávratně ztratilo, unesené časem. Vtom mě zarazilo jméno Peter Handke na obálce knihy, nevěřícně jsem na zírala do výlohy, protože vidět Handkeho knížku a navíc vystavenou je úplně nevšední, až nepatřičný jev. Našla jsem tak velmi půvabné knihkupectví, https://www.dlouhapuncocha.cz/ a vybráno jsem měla, než jsem vstoupila.

Lucie im Wald mit Dingsda je Handkeho první kniha pro děti. Napsal ji pro svou dceru jménem Léocadie ve svém domě ve francouzském  Chaville. Původní vydání vyšlo roce 1999, ilustrované autorovými skicami a fotografiemi. Ústředním symbolem pohádky jsou houby.

Uvědomila jsem si, že jsem skoro zapomněla na ten pocit, kdy si člověk knížku šetří, aby mu vyzbyla na co nejdýl. Čím blíž slunovratu, tím míň prostoru na čtení a tohle bylo předurčeno si mě v tomto období najít. Knížka vypadá, tak jak vypadá, je to otázka osobního vkusu a už jsou takové časy. Jednoznačně převládá vděčnost za její vydání.

blog nikola klanicová

Kategorie

Chronologicky

Předchozí článek

Další článek